http://www.medverus.lt http://www.medverus.lt http://www.superkuauto.eu http://www.superkuauto.eu

Violetinė teisibė apie Šveicarijos franką (6)

2015-02-24 11:10 Pinigų Karta

Istorija miela ir matyta, kaip eilė prie paltų Knygų Mugėje. Lietuviai įsigijo finansinių produktų. Kai jiems sakė apie rizikas, palingavo galva („je, je, viskas čia aišku“) ir nusprendė, kad čia ne vyrų reikalas, bijoti valiutos kurso svyravimo, o kai ant ventiliatoriaus pakrito realus ir didelis fekalinis gabalas ir išsitaškė ant visų sienų, tai pradėjo ieškot kaltų ir, kur buvę, kur nebuvę, jau formuoja Sąjūdžio inciatyvines grupes, tiesina sukilėlių dalgius ir eis ieškot teisibės.

Skaityti viską

Informacinis karas: trauktis ar kautis? (1)

2015-01-22 13:38 Gabrielius Landsbergis

Ekrane – paskutinės naujienos iš fronto rytų Ukrainoje. Sugriuvęs oro uostas išties primena istorinius vaizdus iš 1943-iųjų Staliningrado, gausybė žuvusiųjų, didelės kolonos automobilių su pabėgėliais traukiančių iš Donbaso gilyn į Ukrainą. Kyla klausimas, kodėl ne į Rusiją? Juk siena nesaugoma, Ukrainos valdžia neva nepriimtina (net fašistais vadinama), tik suk automobilį ir važiuok į motiną Rusiją, laukiančią išskėstomis rankomis ir krentančiu rubliu.

Skaityti viską

Hipokritų karta (8)

2015-01-19 15:16 Andrius Tapinas

Senovės graikai hipokritais vadino aktorius-interpretuotojus, o Naujajame testamente jie jau virto vieną sakančio, kita darančio žmogaus sinonimu.

Skaityti viską

Po Naujųjų – intensyvesnės „proto mankštos“ keičiant valiutą

2015-01-16 13:22 Odeta Bložienė

Vos ėmę pratintis prie euro atneštų trigubai „sumažėjusių“ kainų ir atlyginimų, lietuviai metų pradžioje susidūrė su dar viena finansine naujove. Ne vieną gyventoją, pirmosiomis sausio dienomis užsukusį į banką, sutrikdė pasikeitusi valiutų kursų skelbimo tvarka. Švieslentėse pateikiami skaičiai rečiau pinigus keičiantiems žmonėms galėjo sudaryti vaizdą, jog vos per naktį pasikeitė daugelio valiutų vertė. Kaip yra iš tiesų?

Skaityti viską

Runkelis apie ekonomiką šneka (3)

2015-01-15 10:00 Andrius Užkalnis

Žinau, daugelis jau perskaitėt antraštę, pamatėte autorių, ir trinate rankas, nes tuoj tuoj suskelsite bajerį: “Oi, čia Užkalnis apie save parašė”? Nebesuskelsite, aš pirmas sugalvojau. Ha ha*.

Skaityti viską

Kaip euras padarys lietuviškas parduotuves (10)

2015-01-12 10:46 Andrius Užkalnis

Pasibaigus pensininkų apgulčiai prie Lietuvos pašto skyrių (ir vargšui Lietuvos paštui palaimingai atsikvėpus, kad beprotybė jau praeityje, dabar belieka tonos neišnešiotų, tai yra, nepristatytų, siuntinių, ačiū valdžiai, kad prijungė juos prie euro keitimo) ir naujajai valiutai įsitvirtinus sąmonėje, ateina nauji pakitimai, apie kuriuos dar nepagalvojote.

Skaityti viską

Pristatymas į namus, Lietuvos palaima (16)

2015-01-03 08:54 Andrius Užkalnis

Aną dieną buvau pašte pasiimti siuntos, kurią vienas iš katalogų Britanijoje kažkodėl siunčia per Lietuvos paštą (visi kiti naudoja normalias siuntos tarnybas, kurios atveža su visokiais kurjeriais – apie juos tuojau).

Skaityti viską

12345...49