http://www.medverus.lt http://www.medverus.lt http://www.superkuauto.eu http://www.superkuauto.eu

Ar tikrai VšĮ tinka pinigų plovimui?

2014-06-25 11:00 Rūta Bilkštytė

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje viena po kitos pasirodė žinutės apie negailestingą Valstybinę mokesčių inspekciją, baudžiančią viešąsias įstaigas ir labdaros fondus, siekiančius kilnių tikslų. Toks sąmyšis kilo dėl mokesčių inspekcijos pradėtų tyrimų prieš viešąsias įstaigas, organizuojančias koncertus, taip pat dėl mokesčių inspekcijos veiksmų prieš Egidijaus Dragūno paramos fondą. Nekursime sąmokslo teorijų apie godžius žmones, norinčius nuslėpti mokesčius ir prisidengiančius gerais darbais, ar apie mokesčių inspekciją, besistengiančią įvairiais būdais papildyti valstybės biudžetą. Pasistengsime tik pažvelgti į populiarų visuomenėje mitą, kad žodžiai „viešoji įstaiga“, „labdara“, „parama“ reiškia iš esmės jokių mokestinių pareigų valstybei nebuvimą.

Skaityti viską

Skeptikai gyvena ilgiau (7)

2014-05-07 12:00 Tautvydas Marčiulaitis

Kiekvienas turi ir turi teisę turėti savo nuomonę bei ją reikšti. Tai mums garantavo demokratija, žodžio laisvė ir tarptautinės teisės. Asmeninės nuomonės ir žodžio laisvės varžymas skaitomas nusikaltimu, o įžeidžiantys argumentai, dalinami už nuomonę, laikomi mažų mažiausiai blogu tonu.

Skaityti viską

Leiskite veikti, leiskite eiti (1)

2014-04-11 12:00 Povilas Poderskis

Yra mūsų šalyje problemų. Čia aišku turbūt nenustebsit. Bet tam tikra problemų grupė yra mirties spiralėje ir apie ją reikia kuo daugiau kalbėti.

Skaityti viską

Su tokiais draugais ir priešų gali nebereikėti

2014-03-31 14:00 Povilas Poderskis

Vieši ir itin džiaugsmingai sutinkami siūlymai pradėti raganų medžioklę, atvira nepagarba bet kam kas neatitinka ar beveik prasilenkia su oficialia institucijų pozicija veda į kitokią nei demokratinę santvarką. Tokios santvarkos pasiilgusiems, įvesti ją norintiems, keliai į Rusiją ir Baltarusiją, primenu, vis dar atviri.

Skaityti viską

Verslininkai šaukiasi socializmo (13)

2014-03-14 19:00 Povilas Poderskis

Mažai kas jau negirdėjo apie visų verslininkų vardu kalbantį vieną verslininką (labai jau panašus principas kaip penkiese kalbėt tautos vardu, bet čia ne apie tai), besišaukiantį valdžios pagalbos – išgelbėkit mane, man sviesto nėr kur dėt!

Skaityti viską

Mokesčiai suryja futbolininkų milijonus (3)

2014-02-11 10:00 Mantas Petruškevičius

Futbolininkai  – tikriausiai be didelių dvejonių atsakytumėte paklausti, kurios sporto šakos sportininkų honorarai pasaulyje yra didžiausi. Na, gal dar formulės-1 lenktynininkai. Jeigu pastaroji sporto šaka yra prilyginama deimantui pasaulio sporto karūnoje, tai futbolą laikome planetos sporto karaliumi.

Skaityti viską

Nevykėlių karta (28)

2014-01-30 12:00 Tautvydas Marčiulaitis

Mūsų studentai ir moksleiviai yra nevykę. Krenta testų rezultatai, o studentai nežino, kad Latvija yra ne jūra. Todėl rimti ekspertai, o ypač dėstytojai ir mokytojai, rimtai baiminasi, kad už 10 metų Lietuvoje nebeliks mokančių rašyt. Kiekvieną taip rašantį pedagogą derėtų už kojų pakabinti nuo skirtingų miestų tiltų. Kad apsiverstų mąstymas.

Skaityti viską

12345...46