http://www.medverus.lt http://www.medverus.lt http://www.superkuauto.eu http://www.superkuauto.eu

Kas daugiausiai laimės ir praloš dėl smunkančių naftos kainų?

2014-10-30 13:10 Romualdas Antoniukas

Pastaruoju metu nemažai dėmesio skiriama vertinimui, kuri šalis labiausia nukentės dėl smunkančių naftos kainų. Tuo tarpu leidinys Quartz parteikia kitokio pobūdžio duomenis – kas minėtoje situacijoje labiausiai išloš. Tuo tikslu buvo sukurtas „80 USD indeksas“, kuris parodo, kokioje padėtyje atsidurs naftą importuojančios šalys, kai Brent naftos kaina bus lygi 80 JAV dolerių už barelį. Ši kaina, Quartz žurnalistų nuomone, yra pakankamai pagrįsta, vertinant naftos rinkoje esantį pasiūlos perteklių ir paklausos trūkumą.

Skaityti viską

Ar žiurkė sugebėtų spekuliuoti valiutų rinkoje?

2014-10-23 16:00 Romualdas Antoniukas

Ieškantys atsakymo į klausimą, kaip uždirbti prekiaujant finansų rinkoje, dažnai griebiasi pačių netikėčiausių priemonių. Pavyzdžiui, projektas „rattraders.com“ primena siurrealistinį siužetą iš fantastinio kūrinio, tačiau tai jokia ne fantastika, o realus eksperimentas.

Skaityti viską

Pavyko sutaupyti – kas toliau?

2014-09-18 10:00 Romualdas Antoniukas

Kuris iš šių klausimų jums yra aktualesnis: „kur gauti pinigų?“ ar „kaip juos panaudoti?“ Jeigu aktualesnis pirmas klausimas, tuomet jūsų reikalai tikriausiai klostosi ne taip kaip galima buvo tikėtis, o jeigu tokia situacija trunka jau kurį laiką, tai ko gero greitai ir daug pinigų sukaupti nepavyks. Juk turtingas ne tas, kas daug uždirba, o tas, kas protingai elgiasi su uždirbtais pinigais, t. y., geba juos išsaugoti.

Skaityti viską

Kiek kainuoja prekės ženklas (1)

2014-09-11 12:00 Romualdas Antoniukas

Šių metų birželio mėn. ketvirta pagal dydį pasaulyje cigarečių gamybos kompanija „Imperial Tabacco“ paskelbė apie ketinimus verslo plėtrai JAV išleisti 7,1 mlrd. JAV dolerių. Bendrovės vadovas Alison Cooper, komentuodamas šią informaciją, pabrėžė, kad bendrovė neketina pirkti kitų įmonių.

Skaityti viską

Ko nori Kinija?

2014-09-02 10:00 Romualdas Antoniukas

Naujausiame žurnalo „The Economist“ numeryje šiam klausimui skirtas vienas pagrindinių straipsnių. Jame teigiama, kad šalis, kurios daugelis prisibijo, neturi ambicijų tapti pasaulio valdove, kinai tiesiog svajoja, kad juos gerbtų. Dauguma šio straipsnio įžvalgų ir argumentų, mano akimis, atrodo pagrįsti, todėl norėčiau pasidalinti jais su šio portalo skaitytojais.

Skaityti viską

Įdomūs faktai apie JAV dolerį

2014-08-18 15:00 Romualdas Antoniukas

JAV doleris savo esme tai skolinį įsipareigojimą patvirtinantis dokumentas, kurį išleido privatus Jungtinių Amerikos Valstijų subjektas, vadinamas Federaline rezervų sistema (FRS). Kai pirkėjai įsigyja dolerių, jie tuo pačiu sukuria pasitikėjimu paremtą pagrindą valiutai, kurią spausdina FRS. Viena vertus, doleris tai tik popierius su paveikslėliais, bet, kita vertus, jis įgyja vertę, kai žmonės ir valstybės suformuoja jo paklausą ir naudoja jį atsiskaitymams.

Skaityti viską

Apie dempingą

2014-07-16 14:00 Romualdas Antoniukas

Dempingas bendrąja prasme – tai prekių ar paslaugų siūlymas rinkoje sumažintomis kainomis, siekiant išplėsti užimamos rinkos dalį ir (ar) išstumti konkurentus. Tokiu atveju kainos sumažinamos tiek, kad jos vos dengia savikainą arba net būna už ją mažesnės.

Skaityti viską

12345...15