http://www.medverus.lt http://www.medverus.lt http://www.superkuauto.eu http://www.superkuauto.eu

Venesuela: pinganti nafta, socializmas ir devalvacija

2015-01-28 12:41 Romualdas Antoniukas

Jeigu pabandytumėme paieškoti, kokios valstybės valiuta 2014 metais atpigo labiausiai, aptiktumėme visą pluoštą galimų kandidatų – Argentinos peso, Ganos sedi, Ukrainos grivina, Rusijos rublis, tačiau pirmąją vietą šioje „rungtyje“ reiktų skirti Venesuelos bolivarui. Žinoma, šios šalies vyriausybė oficialų nacionalinės valiutos kursą dirbtinai laiko ties 6 bolivarų už JAV dolerį riba. Tačiau realus Venesuelos nacionalinės valiutos kursas 2014 metais smuko nuo 64 iki 174 bolivarų už 1 JAV dolerį, o tam tikrais momentais kursas pasiekdavo ir 187 ribą.

Skaityti viską

Centrinio banko intervencijos valiutų rinkoje (3)

2015-01-12 16:00 Romualdas Antoniukas

Bandymas dirbtinai paveikti finansinės priemonės (taip pat ir valiutos) rinkos kainą laikomas manipuliavimu ir yra draudžiamas visiems rinkos dalyviams. Tačiau šis draudimas numato išimtį centriniams bankams, kuriems įstatymai suteikia teisę įgyvendinti šalies pinigų politikos priemones.

Skaityti viską

Į ką reikėtų atsižvelgti prieš įsigyjant obligacijų

2014-12-16 13:15 Romualdas Antoniukas

Skolos vertybiniai popieriai (VP) galėtų būti laikomi patraukliausia alternatyva ko gero saugiausiai pinigų laikymo priemonei – banko indėliui. Yra įvairių skolos vertybinių popierių rūšių pradedant nuo trumpalaikių iždo vekselių bei taupymo lakštų ir baigiant su kitų finansinių priemonių kaina susietomis obligacijomis, kurias paprastai leidžia investicinės bankininkystės paslaugas teikiantys bankai. Šiame straipsnyje, paprastumo dėlei, visus šiuos vertybinius popierius vadinsime obligacijomis.

Skaityti viską

Investavimas į vyną

2014-11-27 11:58 Romualdas Antoniukas

Daugumai mūsų vynas tai pirmiausia taurus alkoholinis gėrimas, kai kam – kolekcionavimo dalykas, ir tik nedaugelis vyną vertina ir kaip investavimo priemonę. Kita vertus, senas vyndarystės tradicijas turinčiose šalyse investavimas į vyną nėra toks jau retas ir egzotiškas dalykas. Atvirkščiai – prekyba vynu, siekiant ne jį suvartoti, o iš jo uždirbti, turi senesnes tradicijas, nei investavimas į šiuo metu tradicinėmis laikomas finansines priemones.

Skaityti viską

Kas daugiausiai laimės ir praloš dėl smunkančių naftos kainų?

2014-10-30 13:10 Romualdas Antoniukas

Pastaruoju metu nemažai dėmesio skiriama vertinimui, kuri šalis labiausia nukentės dėl smunkančių naftos kainų. Tuo tarpu leidinys Quartz parteikia kitokio pobūdžio duomenis – kas minėtoje situacijoje labiausiai išloš. Tuo tikslu buvo sukurtas „80 USD indeksas“, kuris parodo, kokioje padėtyje atsidurs naftą importuojančios šalys, kai Brent naftos kaina bus lygi 80 JAV dolerių už barelį. Ši kaina, Quartz žurnalistų nuomone, yra pakankamai pagrįsta, vertinant naftos rinkoje esantį pasiūlos perteklių ir paklausos trūkumą.

Skaityti viską

Ar žiurkė sugebėtų spekuliuoti valiutų rinkoje?

2014-10-23 16:00 Romualdas Antoniukas

Ieškantys atsakymo į klausimą, kaip uždirbti prekiaujant finansų rinkoje, dažnai griebiasi pačių netikėčiausių priemonių. Pavyzdžiui, projektas „rattraders.com“ primena siurrealistinį siužetą iš fantastinio kūrinio, tačiau tai jokia ne fantastika, o realus eksperimentas.

Skaityti viską

Pavyko sutaupyti – kas toliau?

2014-09-18 10:00 Romualdas Antoniukas

Kuris iš šių klausimų jums yra aktualesnis: „kur gauti pinigų?“ ar „kaip juos panaudoti?“ Jeigu aktualesnis pirmas klausimas, tuomet jūsų reikalai tikriausiai klostosi ne taip kaip galima buvo tikėtis, o jeigu tokia situacija trunka jau kurį laiką, tai ko gero greitai ir daug pinigų sukaupti nepavyks. Juk turtingas ne tas, kas daug uždirba, o tas, kas protingai elgiasi su uždirbtais pinigais, t. y., geba juos išsaugoti.

Skaityti viską

12345...16