http://www.medverus.lt http://www.medverus.lt http://www.superkuauto.eu http://www.superkuauto.eu

Kaip išmokyti vaikus skaičiuoti pinigus? (video)

Kalbėti apie pinigus su vaikais būtina, vos atžala ima jais domėtis, tačiau net pusė tėvų pripažįsta, kad jiems tai daryti yra nelengva. „Danske“ banko užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad piniginius aspektus gerai suvokia tik kas antras 5-7 metų vaikas. Septyni iš dešimtiems apklausoje dalyvavusių tėvų skundėsi, kad jiems trūksta papildomos informacijos, kaip supažindinti vaikus su pinigais.

Tyrimas parodė, kad kuo anksčiau tėvai pradeda kalbėtis su vaikais, tuo pastarieji geriau išmano piniginius reikalus. Šeši iš dešimties tėvų su savo atžala pinigų tema pirmą kartą kalbėjo, kai jai buvo 4 ar 5 metukai. Specialistų teigimu, tai yra optimaliausias amžius pradėti tokius pokalbius.

„Tokio amžiaus vaikai jau turėtų suprasti, kad pinigai neauga ant medžių ar stebuklingu būdu atsiranda mokėjimo kortelėse. Tėvai turėtų kalbėtis apie tai, iš kur atsiranda pinigai ir kokia jų vertė“, – sakė „Danske“ banko socialinės veiklos ir edukacinių projektų vadovė Gerimanta Stankutė.

Mokytis žaidžiant

Kalbant ir aiškinant vaikui apie finansinius dalykus geriausia pasitelkti pavyzdžius, vaizdines priemones ar mokomuosius žaidimus. Tai ne tik padės paprasčiau paaiškinti situaciją, bet ir labiau patrauks vaiko dėmesį. Mažųjų finansinį raštingumą padeda ugdyti specialūs edukaciniai žaidimai.

Neseniai Lietuvoje startavo „Moneyville“ žaidimo lietuviška versija Pinigenai.lt. Ji buvo sukurta su Lietuvos švietimo ekspertais. Šis žaidimas skirtas 5–9 metų amžiaus vaikams, o žaidimo užduotys paaiškina svarbiausius su pinigais susijusius aspektus, kuriuos turėtų žinoti tokio amžiaus vaikai: iš kur gaunami pinigai, kokia jų vertė, kaip pasirinkti prioritetus, kaip taupyti.

Vaikai turėtų leisti pinigus ir savarankiškai

Tyrimas rodo, kad tėvai nesikrato atsakomybės už vaikų finansinį išprusimą- šeši iš dešimties 5–9 m. Atžalas turinčių suaugusių supranta, kad didžiausia atsakomybė tenka jiems patiems. Jeigu vaikas rodo iniciatyvą, tai ženklas, kad tėvai turėtų skirti daugiau laiko kalbantis su vaikais apie pinigus.

Pasak G.Stankutės, su 7-9 m., vaikais, kurie jau moka skaičiuoti, galima kalbėti ir apie šeimos finansus, planuojamas pajamas, išlaidas, atostogas ar kitus pirkinius, kuriems reikia taupyti.

Specialistai pataria su vaiku užsiimti ne tik kalbomis, bet ir praktika. „Kuo anksčiau vaikas gauna galimybę savarankiškai leisti pinigus, tuo didesnė tikimybė, jog ateityje jis ims tai daryti protingai. Mokėjimas disponuoti pinigais – tai įgūdis, o ne įgimtas sugebėjimas. Vaikui reikia paaiškinti apie taupymo privalumus, prioritetų nustatymą, tačiau reikia leisti vaikui pačiam priimti sprendimus, kur pinigus išleisti ir mokytis iš savo klaidų“, – sakė G.Stankutė.

Tyrimą „Vaikų finansinis raštingumas Lietuvoje“ atliko bendrovė „Socialines informacijos centras“ (SIC), „Danske“ banko užsakymu.

Žiūrėkite, ką vaikai galvoja apie pinigus:

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.
  • 2011-05-21 | šeimos bankas

    seimosbnkas.lt netrukus atvers duris visiems norintiems. Tai galimybė išlaidas vaikams sumažinus kelis kartus kartu padidinti ir jų finansinį savarankiškumą bei atsakingumą, išmokyti taupyti.

    Sistemos autorius šią metodiką savo šaimoje sėkmingai taiko jau trečius metus.

    Atsakyti  |   Į viršų

Parašykite savo nuomonę

Prašome į šį lauką nieko nerašyti