http://www.medverus.lt http://www.medverus.lt http://www.superkuauto.eu http://www.superkuauto.eu

Studijos Graikijoje: patarimai ir atsiliepimai

Senovės civilizacijų lopšys arba šalis, krečiama finansinės krizės ir socialinių neramumų – Graikija. Viduržemio jūros pakrantė, kur pavasaris ateina anksčiau ir greičiau nei Lietuvoje gali būti puiki vieta studijoms. Tad šį kartą keletas patarimų, kaip išsirinkti, kada ir kokiu būdu siųsti paraiškas ir kiek kainuos gyvenimas ir studijos Graikijos respublikoje.

Kaip įstoti?

Daugiausiai Graikijos aukštojo mokslo institucijų susibūrę Atėnuose ir Salonikuose, tačiau jų yra ir kitur. Tad pirmiausia jums teks išsirinkti universitetą ar kolegiją. Akredituotų aukštųjų mokyklų ir jų siūlomų studijų programų sąrašą rasite čia.

Stojimo procedūros skiriasi priklausomai nuo to, ar ketinate studijuoti bakalaurą, ar magistrą. Jei rinksitės pirmąją studijų pakopą visus dokumentus turėsite įteikti Graikijos švietimo ir religinių reikalų ministerijos darbuotojams. Jums prireiks:

 • dviejų pasinių nuotraukų
 • mokyklos baigimo atestato
 • pažymių vidurkio sertifikato (GPA). Įvertinimų konvertavimo įrankį rasite čia. Pagal Graikijos vertinimo sistemą norint įstoti į bakalauro studijų programą jūsų GPA turi būti ne mažesnis kaip 10 iš 20
 • jūsų ir tėvų pilietybę bei tautybę įrodančių dokumentų
 • gimtosios šalies atsakingų institucijų išduoto dokumento, kad jūsų dabartinis išsilavinimas suteikia jums teisę mokytis aukštojoje mokykloje
 • oficialaus dokumento, įrodančio, kad anksčiau nesate gavęs aukštojo mokslo diplomo Graikijos respublikoje

Visi šie dokumentai turi būti išversti į graikų kalbą ir patvirtinti graikų diplomatinių tarnybų arba Graikijos užsienio reikalų ministerijos vertimų biuro. Tuomet su jais jau galite keliauti į minėtąją Švietimo ir religinių reikalų ministeriją. Svarbu, kad visus dokumentus turite įteikti asmeniškai, tuomet gausite stojimo formą, kurioje reikės surašyti pageidaujamas aukštąsias mokyklas ir studijų programas.

Jei studijuoti norite antrojoje studijų pakopoje, procedūra kur kas paprastesnė. Užpildytą stojimo formą (kurią galite parsisiųsti iš universiteto puslapio internete arba gauti kreipęsi į jį) turite nusiųsti tiesiai aukštojo mokslo institucijai, kurioje pageidaujate mokytis. Vertinant jūsų galimybę įstoti bus atsižvelgta į ankstesnių studijų įvertinimą (jis turi būti ne mažesnis kaip 7.5 iš 10). Apie anglų kalbos lygio reikalavimus studijoms Graikijoje galite sužinoti čia.

Svarbios datos

Jei ketinate studijuoti Graikijoje, turėtumėte nepraleisti šių datų:

 • liepos pabaigos – rugpjūčio vidurio, jei studijuoti norite pradėti tais pačias metais
 • magistro studijoms paraiškos paprastai priimamos per pirmas dvi kiekvieno semestro savaites. Rudens semestras Graikijoje prasideda rugsėjo 1 ir tęsiasi 15 savaičių iki gruodžio vidurio. Pavasario semestras prasideda vasario 1 ir tęsiasi iki gegužės vidurio.

Kainos ir mokesčiai

Valstybiniuose Graikijos universitetuose ir kolegijose Europos sąjungos piliečiai gali studijuoti nemokamai, tačiau iš jų gali būti paprašyta susimokėti už vadovėlius. Kitiems taikomas vidutiniškai 1500 eurų mokestis, į kurį vadovėlių kaina jau įskaičiuota.

Be to, studentams Graikijoje garantuojamas nemokamas sveikatos draudimas ir nuolaidos viešajam transportui. Jei norėsite mokytis graikų kalbos, už tai teks papildomai susimokėti. Siūlomus stipendijų variantas galite rasti čia ir čia .

Kamilė Šulcaitė, studentė

Graikiją pasirinkau tikrai ne dėl šalies grožio ar egzotikos, tiesiog ieškojau universiteto, kuris turi politikos magistro studijas ir kaip tik atradau International Helenic university, kuriame šiuo metu studijuoju politikos ir ekonomikos magistrą. Tiesą pasakius, labai pasisekė, kad studijuoju būtent čia, nes turiu unikalią galimybę pabendrauti, pasidalinti patirtimi ir žiniomis su įvairių šalių studentais.

Labai nustebino studijų kokybė ir dėstytojų kvalifikacija. Iš tikrųjų, nesitikėjau tokių stiprių studijų, bet esu labai patenkinta, nes mano lūkesčiai išpildyti su kaupu. Dėstytojai į šį universitetą skraido kas savaitę net iš kitų miestų, o universiteto atstovybė labai rūpinasi studentų gerove ir labai griežtai žiūri jų lankomumą bei atsiskaitymus paskaitų metu. Visas savo esė ar bet kokias analizes privalome siųsti ne tik dėstytojui, bet ir dekanatui, o mūsų magistriniai darbai bus siunčiami net į Europos sąjungos ofisą, nes būtent ši institucija remia universitetą, todėl čia viskas labai objektyvu. Skaityti bei savarankiškai ruoštis paskaitoms reikia daug ir intensyviai, tačiau dėstytojai puikiai sugeba motyvuoti ir sudominti, nes dėstymo sistema labai nauja, kiekvienas iš dėstytojų turi puikią dėstymo patirtį.

Šiuo metu Graikijoje krizė, todėl, jei kalbėtume apie finansus, čia vyksta daug įdomių dalykų. Jei lyginsime su Lietuva, kai kurie dalykai čia tikrai brangesni, pavyzdžiui, kosmetika ar grožio priemonės bei procedūros. Tačiau maistas parduotuvėje kiek pigesnis, ypač daržovės turguje. Labai brangi čia su Lietuva palyginus būsto nuoma bei komunaliniai mokesčiai. Graikija, kaip žinia, priėmė ES paramą, todėl, pavyzdžiui, elektros kaina padvigubėjo, mat atsirado papildomų mokesčių, kurie neva turėtų padengti vyriausybės skolas ES. Benzino kainos čia taip pat milžiniškos, antros pagal dydį visoje Europoje, tačiau graikai į tai dėmesio nekreipia, mašinų gatvėse nė kiek nesumažėjo. Graikai dažnai juokauja, kad šalis gal ir skendi skolose, bet patys graikai yra labai turtingi.

Vykstant į Graikiją reikia atsivežti daug energijos, meilės muzikai ir šokiams bei daug juoko ir tolerancijos, ir žinoma kantrybės, bei žinoti, ką reiškia žodis „chalara“ – atsipalaiduoti. Maža to, reikia pamėgti kavą Frape, nes graikai be jos negali ištverti nei dienos. Jei nori susirasti darbą Graikijoje, reikia ieškoti ilgai ir gerokai iš anksto, bet jokiu būdu neieškoti darbo tavernose, nes tai tikrai sunku. Žinoma, norint studijuoti Graikijoje, reikia pagalvoti ir apie tai, kad kelionėms reikės išleisti nemažai pinigų, nes ši šalis turi daug grožybių.

 • 2012-04-19 | Justė

  Gaila, kad duodamos nuorodos, kur pvz gali suzinoti, kaip pagal graiku sistema vertinami pazymiai, taciau tai galima padaryti tik sumokejus pinigu.

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2012-04-06 | Taspats Dzedimainas iš Facebook

  Kai tai viska pasako, fantastika:

  ,,Mūsų šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė ar premjeras Andrius Kubilius kvietimo į Davosą nesulaukė, tačiau jame sudalyvavo kompanijos „GetJar” įkūrėjas Ilja Laursas. “

  Kaip ir privalo. Nekviecia tu kurie yra luzeriai.

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2012-04-06 | Karolis

  Įdomus straipsnis, kerinti mergaičiukė, bet kam vykti į tokią šalį kuri yra bankrutavusi?

  Atsakyti  |   Į viršų
  • 2012-04-11 | Paul

   bankrotas neturi nieko bandra su ziniomis.

   Atsakyti  |   Į viršų
  • 2012-04-07 | Dali.us

   Jo. Mergička visai nieko. Šalis irgi.

   Atsakyti  |   Į viršų

Parašykite savo nuomonę

Prašome į šį lauką nieko nerašyti