http://www.medverus.lt http://www.medverus.lt http://www.superkuauto.eu http://www.superkuauto.eu

Kaip pigiau: pirktis rūbą ar siūtis?

Prasidedant naujam sezonui atnaujinti rūbų spintą – morališkai būtina. Tačiau tam visai nesinori išleisti savo santaupų. Nors visai ir nereikia – galima sugalvoti būdų, kaip aplenkti keliašimtinius antkainius, ypač naujo sezono prekėms, užsidėjusias parduotuves, išleisti vos keliasdešimt litų ir namo grįžti su nauju garderobu.

Pagalvojau, kad jau atšalusiems vasaros vakarams ir rudens pradžiai norėčiau turėti naują šiltą golfo tipo megztuką, o dieną – bent jau rugsėjo tikiuosi saulėto – naujų lininių kelnių. Kadangi po dėvėtų drabužių parduotuves visą dieną trintis ir ieškoti laimikio nėra jokio noro, ieškau alternatyvų.

Iš pradžių pakeliui namo iš darbo vis dėlto užsuku į kelias naujais drabužiais prekiaujančias parduotuves. Pasirinkimas nelabai didelis. Kelnes, kurių galbūt norėčiau, aptinku jau antroje aplankytoje parduotuvėje, tačiau šiek tiek atbaido kaina – 190 Lt. Su megztiniu sunkiau. Megztų golfų netrūksta, tačiau visi jie labai panašus, skiriasi tik spalvos. O ir patvarumas abejotinas. Kaina ne kosminė – 90 Lt., bet didelio noro pirkti neturiu, todėl nusprendžiu grįžusi namo susirasti individualiai mezgančią mezgėją.

Pažįstamiems skambinti ir klausti, gal gali parekomenduoti mezgėją – per vėlu, vakaras, todėl neriu į interneto platybes. Skelbimų – nors vežimu vežk.

Pirmasis skambutis – mezgėja, į kurią dėjau tiek daug vilčių sako, kad su vieniu megztiniu ji nesismulkins – ji priima masinius užsakymus. Antras bandymas irgi nesėkmingas – siuvėja persikvalifikavo ir dabar užsiima remontais. Galų gale prisiskambinu trečiajai siuvėjai Valei.

Moteris labai maloniai sutinka žinią, kad noriu nusimegzti megztinį. Už darbą ji sako imsianti 35 litus, o siūlus galiu pirkti arba iš jos – turi didelį pasirinkimą – arba pat atvežti. Mezgėjai paaiškinusi, kad noriu nelabai storo, tačiau šilto golfo, ji nusprendžia, kad man gali prireikti iki pusės kilogramo siūlų. Jos siūlomų pusvilnės arba vilnelės siūlų kilogramas – 30 Lt. Vadinasi, naują, šiltą ir originalų megztuką galiu gauti už 45 litus. Tik viena bėdelė – siuvėja iš Jonavos, o aš gyvenu Vilniuje.

Valė paaiškina, kad paprastai klientai atvyksta, ji juos išmatuoja, tada mezga, tada vėl pasikviečia klientą – pamatuoti mezginį, ir galiausiai trečiu atvykimu atiduoda megztinį. Paaiškinusi tvarką tuoj pat pasako, kad yra išimčių – aš galėčiau pati pagal jos instrukcijas išsimatuoti, elektroninių paštu atsiųsti jai savo duomenis ir norimo megztinio modelį bei spalvą. Numegztas megztinis man būtų perduotas paštu. Panašu į katės pirkimą maiše? Šiek tiek. Bet aš, manau, už 45 litus surizikuosiu – beliko tik surasti norimo megztinio modelį internete ir nusiųsti mezgėjai. Už savaitės puikuosiuosi nauju rūbu.

Kadangi taip puikiai pavyko suderėti naują megztinį, galvoju, ar nevertėtų ir siuvėjos kelnėms pasiieškoti. Vėl naršau ir skambinu. Šį kartą tik vienas nesėkmingas bandymas – pirmoji siuvėja prisipažįsta dirbanti didelėje siuvykloje, todėl apsiima tik taisyti drabužius, bet ne gaminti naujus. Antruoju bandymu susisiekiu su siuvėja Lina.

Paklaususi, ar ji apsiimtų man kelnes pasiūti, Lina sutinka, tačiau iš karto perspėja, kad darbo kaina – 100 Lt. Paklausiu, kiek truktų pasiūti klasikines stačias kelnes. Kadangi siuvėja sako prieš rugsėjį turinti užsakymų iki kaklo, tai savo kelnes gaučiau rugsėjo pradžioje, maždaug už dviejų savaičių. Ką darysi – niekur neskubu.

Paklausiu, kiek medžiagos reikėtų nusipirkti ir kaip man ją išsirinkti. „Paprastai 170 cm ūgio žmogui reikia 140 cm medžiagos kelnėms. Geriausiai būtų nepirkti gryno lino, nes jis labai traukiasi. Reikėtų pirkti su priemaišom, geriausiai – su likra. Ir jokiu būdu nepirkite lietuviško lino – jis prastai nešiojasi“, – patarimų pažeria Lina. Anot jos, metrą lino gauti galėčiau už 15 litų. Taip pat reikės užtrauktuko ir sagos. Mintyse suskaičiuoju, kad naujos lininės kelnės man išeitų už maždaug 125 Lt.

Vien siūdamasi, o ne pirkdama kelnes sutaupyčiau 65 litus, o dar ir megztinis kišenėje paliktų 45 litus. Iš viso – 110 litų pigiau nei parduotuvėje. Beveik išeitų dar vienos kelnės pas siuvėją arba keli megztiniai pas mezgėją.

Mintis sutaupyti žavi, tačiau dar labiau širdį paglosto tai, kad drabužis bus pagamintas specialia man, nereikės sukti galvos, kad ne taip guli ar panašiai. O ir siela rami – gatvėje vargu ar sutiksiu tokiu pat megztuku ar kelnėmis pasipuošusią merginą. Juk mezgėja originalųjį megztuką žadėjo ne tik norimu raštu numegzti, bet, jei reikės, ir rankomis padekoruoti.

Skubu rinktis modelio.

12
 • 2011-01-26 | Ilona

  Na taip , tikrai absurdas! nerašykite tokios “ dezinformacijos „, poto ieškos moterys tokių megztukų po 45 lt.

  Aš pati mezgu ir neriu, bet prie geriausių norų tokios savikainos nepagaminčiau.

  Siūlai 46-48 dydžiui apie 800gr / 1kg kainuoja apie 80 lt ir 3-4 dienos darbo, bet ne tokios vakarai su virbalais prie televizoriaus, o normalios darbo valandėlės. Tai tiek jei gerai žinai tą modelį, o jei paprašė modelio iš paveiksliuko , tai dar ir paardyti tenka. Tai ir paskaiciuokite kokia savikaina.

  Labai norėčiau pažvelgti i tą darbelį, nebent tikrai meistrė mechaniniu būdu mezga, arba tai jai suteikia malonumą ir nėra jos pagrindinis uždarbis.

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2010-10-22 | Mezgėja Žmonės pradeda vertinti rankų darbą | Pinigu Karta

  [...] apie darbų kainas, pasakysiu tai, ką aš sakau savo klientams: nueiti pas siuvėją ir ten pasisiųti suknelę arba sijoną kainuoja maždaug 100 litų. Tuo tarpu mezgėjos darbas yra [...]

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2010-08-20 | Dainė Ribokienė iš Facebook

  Pirkti gal ir pigiau butu tam tikrais atvejais,bet visa beda,kad nusipirkti to ko nori praktiskai neimanoma,netinka arba siulu sudetis,kokybe,arba spalva,fasonas,arba dydis (man pvz.visi per dideli buna,toks jausmas kad viskas milzinams gaminama),o jei koks padoresnis megztukas pasitaiko tai paprastai jo kaina jau prie kosmoso buna…

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2010-08-20 | Jolita Černiauskienė iš Facebook

  Na, kadangi aš pati siūnu ir mezgu, mano patirtis tokia – nusipirkti yra pigiau. Tiktai žiūrint apie kokias parduotuves kalbame – jei apie tas iš Didžiosios gatvės Vilniuje, tada ne ;) Tiesa, aš visada ieškau kokybiškų audinių ir siūlų. Audinius mėgstu tuos, kurių sudėtyje yra šilko – tada rūbas gerai atrodo ir gerai dėvisi. Ir dar, siūnant yra šiokios tokios saviapgaulės – pradedi ieškoti medžiagos, išsirenki, nusiperki. Atrodo, kad lyg ir viskas, išleidai tam tikrą sumą ir tiek jau kainuos tavo norimas drabužėlis. Ir tuo metu visai neskaičiuoji, kad pirksi dar siūlus, sagas, užtrauktukus, flizeliną, o gal ir dar kitus priedus…

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2010-08-20 | Dovile Masiliauskyte iš Facebook

  net jei ir paciai megztis, tai norint is idomesniu siulu, tai tikrai gaunasi labai panasiai kaina kaip parduotuveje, net ir neskaiciuojant savo ideto darbo kainos

  Atsakyti  |   Į viršų
 • Aistė Almanaitė 2010-08-20 | Aistė Almanaitė

  Jakaterina, tikrai tik tiek. Matyt, labai priklauso pas kokią mezgėją einate – jūs turbūt pas brangininkę pataikėte. Galbūt jums megztinį mezgė rankomis, o ne mašina, kaip čia. Juk rankų darbas, aišku, daugiau kainuoja. Be to, didžiąją kainos dalį sudaro siūlai. Jeigu aš pirkčiau parduotuvėje, o ne pas p. Valę, tai, ko gero, irgi brangiau išeitų. Ypač, jeigu apsilankyčiau kokioje super prabangioje siūlų parduotuvėje, kur siūlų antkainiai triženkliai…

  Atsakyti  |   Į viršų
  • 2013-04-06 | Ieva

   Sveiki, suprantu, kad senas straipsnis čia, bet gal dar turit tos mezgėjos iš Jonavos kontaktus – būčiau už juos labai dėkinga :)

   Atsakyti  |   Į viršų
 • 2010-08-20 | Jekaterina

  keista…..as uzmegsta megstini 200lt paklojau, siaip brangus tox malonumas……

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2010-08-19 | Audrone Simonelyte iš Facebook

  Pirkti yra pigiau, nei siutis.

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2010-08-19 | Egle Dabulskyte iš Facebook

  Na tai su tuo linu tai viskas aišku, prasto gali gauti už tą sumą, o jeigu kitoks audinys? ne prašmatnus, bet pavyzdžiui kostiuminsi? parodykit parduotuvę kur galėčiau nusipirkti už tokias kainas…
  Na siūlų nemačiau, tai ir nevertinsiu šiuo atveju…bet mezgančios žino kokios kainos parduotuvėse…Norėjau tik pasakyti, kad pati siuvu drabužius sau, ir mezgu kartais kai netingiu…tik kartais nusipirkti randu pigiau, nei būčiau vien už tokią medžiagą sumokėjus…Siūtis ir megztis apsimoka tik tada jei pati tai darai…

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2010-08-19 | Dainė Ribokienė iš Facebook

  Viskas ten gerai paistoma,uz tokias kainas galima rasti,tik,aisku,ne super-duper parduotuvese.Tik,mano galva,tas variantas irgi brangokas,as kitaip sukuosi-nusimezgu pati,paprastai siltas patogus megztinis daugiau 30lt nekainuoja :)

  Atsakyti  |   Į viršų
12

Parašykite savo nuomonę

Prašome į šį lauką nieko nerašyti