http://www.medverus.lt http://www.medverus.lt http://www.superkuauto.eu http://www.superkuauto.eu

eBay pardavėjo uždarbį sumenkina privalomi mokesčiai

Užsiregistruoti populiariajame aukcione eBay visai nesudėtinga – mes tuo įsitikinome. Deja, nors iš pradžių aukciono organizatoriai geranoriškai  ir nemokamai kviečia prisijungti prie sistemos, vėliau paaiškėja, kad už dyką niekas nieko nedalija: už parduodamas prekes ir kitas paslaugas aukcione teks susimokėti. Bet apie viską, kas ir kaip, nuo pradžių.

Populiariojo interneto aukciono eBay registracijos formoje paprašoma įvesti tipinių registracijai duomenų: vardo, pavardės, gyvenamosios vietos adreso, el. pašto adreso, telefono numerio. Saugumui užtikrinti šie duomenys viešai neskelbiami. Viešam naudojimui paprašoma susikurti slapyvardį, slaptažodį ir atsakyti į pasirinktą klausimą, jei kartais pamirštumėte slaptažodį. Norėdami įsitikinti, kad žmogus sąmoningai kuria naują profilį, aukciono organizatoriai paprašo surinkti pateiktą įmantriomis raidėmis ir skaičiais išraitytą kodą. Taip pat registruodamasis naujas vartotojas privalo sutikti su visomis svetainės valdytojų sąlygomis: kad jo veiksmai aukcione bus sekami ir registruojami, kad sutinka su išvardintomis naudojimosi sąlygomis, ir, kad yra vyresnis nei 18 metų.

Patvirtinus formą nurodytu elektroninio pašto adresu išsiunčiama nuoroda, kurią reikia aktyvuoti, kad prekyba galėtų prasidėti.

Nors pati registracija yra nemokama, eBay pinigų reikalauti pradeda jau prisiregistravus, pavyzdžiui, norint įkelti prekes bei jas parduodant. Kainos svyruoja.

Visų pirma norėdamas pardavinėti privalai susimokėti mėnesinį mokestį. Galima mokėti 15 ,95 JAV dolerių, 49,95 JAV dolerių ir 299,95 JAV dolerių. Nuo kainos priklausys, kokio rango pardavėjas būsite ir kokios paslaugos ir privilegijos jums bus suteikiamos.

Po mėnesinio mokesčio eBay pardavėjo laukia kitas piniginės patuštinimas – mokestis už prekių įkėlimą į aukcioną. Šis mokestis priklauso nuo kainos, kurią nustatote už prekę. Jei jūsų prekė kainuoja iki 0,99 JAV dolerių, imamas 0,10 JAV dolerių mokestis. Jei prekę įkainojote nuo 1 iki 9,99 JAV dolerio, ją įkelti į aukcioną jums atsieis 0,25 JAV dolerio. Už prekę, kainuojančią nuo 10 iki 24,99 JAV dolerių sumokėsite 0,50 JAV dolerių mokestį, o už kainuojančią nuo 25 iki 49,99 JAV dolerių – 0,75 JAV dolerių. Daiktas, už kurį norite gauti nuo 50 iki 199,99 JAV dolerių apmokestinamas 1 JAV doleriu, o prekė, kainuojanti virš 200 JAV dolerių – 2 JAV doleriais.

Jeigu norite, kad jūsų prekė nesivaržytų aukcione, o būtų iš karto parduota, galite mokėti fiksuotą prekės įkėlimo mokestį. Jis priklauso nuo pardavėjo rango: mažiausią mėnesinę įmoką sumokėjęs pardavėjas moka 0,20, didesnę – 0,05, o nepagailėjęs kelių šimtinių  0,03 JAV dolerių už vieną daiktą.

Aukcione siūloma už papildomą kainą užsisakyti ir papildomų paslaugų, pradedant prekės pavadinimo paryškinimu, papildomų nuotraukų įkėlimu ir baigiant pačios prekės iškėlimu į sąrašo priekį. Tokios papildomos paslaugos kainuoja nuo 0,10 iki 74,95 JAV dolerių.

Jeigu prekė neparduodama, mokesčiai baigiasi. Tačiau juk žmogus tam ir eina į eBay, kad nori gauti pinigų už aukcione demonstruojamą ir įsigyti siūlomą savo daiktą. Taigi daugumai ir toliau tenka dalį savo uždarbio atseikėti aukcionui.

Pardavus prekę aukcionas reikalauja sumokėti dalį nuo jos kainos. Šis mokestis priklauso ne tik nuo prekės įsigijimo kainos, bet ir nuo prekės rūšies. Jeigu parduodama iki 50 JAV dolerių prekė, patenkanti į elektronikos grupę, nuo jos galutinės kainos pardavėjas turi sumokėti 8 proc. aukcionui. 15 proc. galutinės kainos sumokama, jei parduodama knyga, filmas, muzikos diskas ar žaidimas. Po 12 proc. galutinės kainos aukcionui atitenka pardavus rūbą, barus, aksesuarus bei kitų kategorijų prekes.

Jeigu prekės kaina yra didesnė nei 50 JAV dolerių, bet neviršija 1 tūkst. JAV dolerių, tuomet mokesčiai skaičiuojami jau kitaip: po tiek pat procentų pardavėjas sumoka nuo 50 JAV dolerių, tačiau jam taip pat reikia susimokėti 5 proc. nuo galutinės elektronikos prekės, tiek pat nuo knygų, žaidimų, filmų ir muzikos įrašų, 9 proc. nuo rūbų, batų ir aksesuarų, 6 proc. nuo kitų grupių prekių.

Jeigu prekės vertė viršija 1 tūkst. JAV dolerių, pardavėjas sumokėti turi tokį pat mokestį, kaip ir mažesnės vertės prekėms taikytą mokestį nuo 50 JAV dolerių, paskui jie apmokestinami nuo kainos, prašytos iki 1 tūkst. JAV dolerių, ir galiausiai turi susimokėti nuo galutinės prekės kainos 2 proc.

Visi šie mokesčiai gali būti mokami keletu būdų: per PayPal sistemą ar nuskaitomi tiesiogiai iš kreditinės kortelės.

Tačiau ir tai dar ne viskas. Pardavęs prekę pardavėjas ją turi išsiųsti pirkėjui, o tai kainuoja. Pagal eBay galiojančią sistemą siuntimo išlaidos dalijamos pusiau, tad už jas sumoka ir pirkėjas, ir pardavėjas.

Baigus „plėšti“ eBay, pardavėjo laukia nauji kabliukai. Pagal Lietuvos įstatymus, jeigu aukcione prekiaujam intensyviai ir iš to uždirbama daugiau nei 8 tūkst. Lt, tuomet mokesčius mokėti reikia ir valstybei. Plačiau apie tai skaitykite vėliau pasirodysiančiame straipsnyje „Mokesčiai smaugia tik nuolatinius aukcionų prekeivius“.

 • 2012-12-25 | Justinas

  Taip paskaičius ir noras parduot dingsta…

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2011-07-19 | Giode

  Klausimas pardavejams. Nei vieno is jusu nebuvo uzssaldytas paypal acc priartejus prie leistinu metiniu parsiunciamu pajamu i paypal acc saskaita? Aisku tada pareikalaujama identifikuoti asmenybe bei gyvenamaja vieta. Tai padarius, bei mano duomenis perzvelgus paypal agentui buvo iskeltos dar kokios 5 bylos paskutiniem gautiem pavedimam, prasant pateikti irodymus kad prekes uz kurias buvo sumoketa butent tais paveimais buvo tikrai issiustos. Ta irodzius atsirado dar vienas niuoansas prasantis patiekti invoice dokumentu kopijas ( kaip supratau saskaitas fakturas uz parduotas prekes ). Vat ties sita riba as ir pastrigau… Jeigu as teisingai supratau kad tai tikrai saskaitos fakturos o ne kokie nors dokumentai pativirtinantys kad tu tikrai nepazeidi kazkokiu tai nors autoriniu teisiu ir panasiai pardavinedamas tas prekes.
  Zodziu ka daryti? :D :) Jei visgi kas buvo susidures su panasia situacija is kurios issisuko, labai prasau pasidalinkite informacija…
  Dekoju.

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2010-11-30 | Arturas

  Sveiki.Esu su Ebay jau 4 metai ir esu tiek pirkejes tiek pardavejes.Is jusu komentaru swupratau kad jus is ties ne daug zinote apie ebay.1: jai jus neparduodate prekes arba parduodate ir tiek negaunate uz tai pinigu nes pirkejes yra dinges jums nieko nereikia moket, tik uz reklama, tereikia atidaryti byla (open case) ir ten pateikti savo problema.2: visada pasto islaidas kelkyte auksciau nei turetu but, nuo to procentu neatskaiciuoja.As esu pardavejes is Anglijos, nes ten gyvenu.As vat ka galvoju.Skaiciau kad procentus reikia moketi nes mes esame europos sajungoj.Man labai smalsu kaip dl Kinijos, Sveicarijos ir kitu saliu, manau kad kai kuriose salyse pvz Baltarusijoj ju moket nereikia ns ji ne tiek dar issivysciusi interneto atzvilgiu.

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2010-08-05 | Tautvydas

  Per velai straipsnsi parasytas, turejo bent pusmeciu ankciau. Ir pacaime staripsnyje nera „listingo“ kainu augimo istorijos apzvelgiama, bei budu kaip minimizuoti islaidas, bei nepasakojama apie kas savaitines nemokamas daikto ikelimo i ebay akcijas.

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2010-06-06 | Tabako mokesčių spraga skriaudžia JAV vaikus | Pinigu Karta

  [...] tabaką apmokestinančiam įstatyme JAV biudžetui bei Baracko Obamos vaikų sveikatos draudimo sistemai atsiėjo daugiau nei [...]

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2010-05-19 | Marius

  esu bandes parduoti. niekas nenupirko prekes. jos pradine kaina buvo vienas centas jav valiutos tai vistiek reikejo mokesciu moket 5 centus jav valiuta. tai rizikos yra jei nenupirk tai moket reiks. aisku jei uzsisakysi visokiu seller maneger mokesi menesini mokesti o jei paprastas „seleris“ sumokesi tik uz ikelima ir foto jei desi. taigi reikia gerai pasiskaiciuoti ar pasimoka ten pardavineti. kiek stebejau ten parduodamas prekes eina geriausiai netradicines, karta maciau prie pagalio prirista sniura ir uzrasas „it’s can be your best pet“ ir kele kaina iki 5baksu. tai tokiu nesamoniu gali pagamint uz 50 centų lietuvisku (virves savikaina :D ) o parduot kad ir uz pora zaliu :D amerikonai netur kur det pinigu tai ir perk visokias nesamones tereik sumastyt kazka „prikolno“ :D sekmes kas bandysit!

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2010-05-19 | Marius Švarcas

  Nelabai supratau dėl siuntimo kainos. Juk pardavėjas visada nustato kainą pats. Tai čia visiškai nei prie ko tas daljimas per pusę. Pirkėjas sumoka tiek, kiek nurodoma ir viskas. Niekas nieko nesidalina.
  O dėl pardavimo mokesčių, tai galima ir jokio mokesčio nemokėti (ta prasme mėnesinio), nebent reikia „statuso“. Na, bent jau dar prieš mėnesį nereikėjo. Susimokėt reikėjo tik už įdėtus aukcionus ir parduotas prekes.

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2010-05-19 | Lietuviški aukcionai su eBay nesivaržo | Pinigu Karta

  [...] aukcionų turime ir Lietuvoje. Žinoma, prekių pasirinkimas ne toks gausus, kaip eBay, tačiau rinktis yra [...]

  Atsakyti  |   Į viršų

Parašykite savo nuomonę

Prašome į šį lauką nieko nerašyti