http://www.medverus.lt http://www.medverus.lt http://www.superkuauto.eu http://www.superkuauto.eu

El. cigaretės: naujas būdas mesti rūkyti?

Niujorkas svarsto visoje valstijoje uždrausti tabako neturinčias elektronines cigaretes. Advokatai įsitikinę, kad elektroninės cigaretės padeda mesti rūkyti, tačiau jų oponentai tvirtina, kad šių prietaisų įtaka sveikatai yra neištirta.

Kasmet šimtai tūkstančių rūkalių, besistengiančių mesti šį žalingą įprotį, susimauna nepaisant to, kad jie treniruojasi, nešioja nikotino pleistrus ir pasikliauna gerąją senąja valios galia.

Dabar elektroninės cigaretės reklamuojamos kaip paskutinis rūkyti mesti padedantis įtaisas. Šios baterijomis kraunamos lazdelės užpildytos nikotinu arba benikotine medžiaga, kuri yra kaitinama ir įkvepiama kaip garai. Dauguma pakartotinai papildomų įtaisų leidžia vartotojui pasirinkti skirtingą nikotino koncentraciją ir skirtingus skonius.

Advokatai sako, kad tai milžiniškas žingsnis, padedantis mesti rūkyti arba tiesiog rūkyti be kancerogenų ir tūkstančio chemikalų, randamų tabake. Kalifornijos universiteto mokslininkai, ištyrę prietaisą tvirtina, kad jis turi didžiulį potencialą sumažinti rūkymo žalą. „Journal of Public Health Policy“ žurnale jie sako: „Mes padarėme išvadą, kad elektroninės cigaretės rodo didžiulę perspektyvą kovoje su tabaku – susijusią ir su ligomis, ir su morale.“

Vis dėlto JAV ginčijamasi, ar elektroninės cigaretės yra labiau naujas išgijimo stebuklas, ar grėsmė visuomenės saugumui. Kai kurie sveikatos srities atstovai tvirtina, kad elektroninės cigaretės yra tiesiog kitas priklausomybę išvystantis įprotis, galintis anksti užkabinti vaikus ir leidžiantis jiems legaliai rūkyti.

Pernai Amerikos medicinos asociacijos atstovas Edwardas Langstonas sakė: „Egzistuoja labai mažai duomenų apie elektroninių cigarečių saugumą, o Maisto ir vaistų administracija įspėjo apie potencialią priklausomybę bei žalingus toksinus.“ Jis taip pat pridėjo: „Faktas, kad cigaretės yra vaisių ar saldainių skonių, suteikia joms potencialo pritraukti naujų nikotino vartotojų, ypač paauglių.“

Tuo metu Niujorko teisininkai svarsto priimti pirmą valstijoje įrenginio draudimą. Elektronines cigaretes Niujorke norima uždrausti iki tol, kol jos bus atidžiau ištirtos ir sukurti jų pardavimo reguliavimo įstatymai. Tai sukėlė buvusių rūkalių pasipiktinimą, kurie tvirtina, kad prietaisai padėjo jiems mesti rūkyti. Organizacijai „Smoke-Free Alternatives Association“ atstovaujančios kompanijos „Consumer Advocates“ viceprezidentė Elaine Keller teigė: „Aš iki šiol rūkyčiau, jei ne šis produktas.“ E.Keller sako neberūkanti nuo 2009 m. kovo, nors prieš tai traukė cigarečių dūmus 45 metus. Ji prideda: „Negaliu argumentuoti, kad tai 100 proc. saugu. Tačiau tai tikrai saugiau negu tikras rūkymas.“

Elektroninės cigaretės sukėlė nacionalinius debatus jau tuomet, kai 2006 m. pirmą kartą pasirodė JAV rinkoje.

Elektroninių cigarečių ateitį, ar tai tabako cigarečių pakaitalas, ar ištirtas ir ne visiems naudoti leidžiamas prietaisas, nulems Maisto ir vaistų administracija.

 • 2014-11-14 | Ramunė

  Tikrai taip, elektroninės cigaretės yra lengviausias būdas mesti rūkyti. Aišku kiekvienam savaip, bet man tai būtent taip.

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2013-05-02 | Justas

  Elektroninės cigaretės yra vienas iš efektyviausių būdų mesti rūkyti. Anglijoje atlikto tyrimo metu iš 10 rūkančių tabako gaminius, 9 metė juos rūkyti.

  Belgijoje el. cigaretes pardavinės ir vaistinėse, kaip priemonę mesti rūkyti.

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2012-07-15 | Tomas

  Noriu pasidalinti nuorodą panašia tema „Cigaretės lengvam metimui rūkyti?“ Nuoroda: http://www.el-cigaretes.lt/

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2011-01-30 | Cigaretė filme skatina užsirūkyti | Pinigu Karta

  [...] iš kavinių ir kitų viešų vietų, rūkantys žmonės šąla lauke prie durų ar specialiuose rūkymui skirtuose aptvaruose. Prie tokios padėties kasdien prisideda ir kasdieniniai mokslininkų [...]

  Atsakyti  |   Į viršų

Parašykite savo nuomonę

Prašome į šį lauką nieko nerašyti