http://www.medverus.lt http://www.medverus.lt http://www.superkuauto.eu http://www.superkuauto.eu

Mirties kaina – 55 litai

Prieš metus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) perspėjo nepirkti mirtinai pavojingo nelegalaus, Lietuvoje neregistruoto kiniško maisto papildo „Lida“. Internete jis buvo pristatomas kaip„stebuklinga priemonė“, greitai ir efektyviai tirpdanti nereikalingus kilogramus

Medžioja internete

Nusprendėme pasidomėti, ar situacija pasikeitė.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus pavaduotojas Zenonas Stanevičius:

Pardavinėti maisto papildą uždrausta, todėl juridinių asmenų, pardavinėjančių „Lida“, prekyvietėse neliko, o nusiskundimų dėl poveikio sveikatai nesulaukta, tačiau dabar šį produktą intensyviai bando reklamuoti fiziniai asmenys. Neseniai vieno fizinio asmens krovinyje muitinės ekspertai buvo sustabdę normas viršijantį liekninamųjų maisto papildų krovinį. Asmeniniam naudojimui leidžiama įsivežti 4-5 pakuotes,  jei gabenama daugiau, muitininkai krovinį konfiskuoja.

Tikrinant turgavietes nelegalių papildų nerandama. Pasak Z.Stanevičiaus, suveikia belaidis telefono ryšys ir prekeiviai prekes nuslepia. Iinternete atsiranda dešimtys skelbimų ir naujų elektroninio pašto adresų, o visus sutikrinti tikrai sunku. Rastus naujus elektroninio pašto adresus VMVT perduoda kriminalinei policijai, nes tokie skelbimai jau traktuojami kaip nelegali veikla.

Prekeivė dalijo patarimus

Interneto paieškos sistemoje įvedus raktinius žodžius matyti, kad nelegaliu papildu vis dar prekiaujama. Forumuose dalijami patarimai, kaip greičiau numesti nereikalingus kilogramus ir savo kontaktus nebijančių viešinti asmenų, neva galinčių padėti.

Mirtį galintį sukelti „Lidos“ preparatą siūlanti mergina už pakuotę, kurioje yra 30 tablečių, prašo 55 litų. Telefonu kalbinta prekeivė maisto papildo neturėjo: tikino jį gausianti po savaitės todėl pasiūlė alternatyvą – „Mezitangą“, kainuojantį šiek tiek mažiau – 45 litus. Anot prekeivės, ant šio pakuotės rašoma, kad tai augalinis produktas, tačiau ištyrus rasta sibutramino, tik dvigubai mažesnė dozė nei „Lidoje“.

Tokiems prekeiviams, pasak VMVTA,  pardavinėjantiems nelegalius preparatus, gali grėsti bauda nuo 50-ties iki 500 litų. Pirmą kartą prekeivis paprastai tik įspėjamas, tačiau antrą kartą bauda neišvengiama. Antrą ar trečią kartą pagautas asmuo perduodamas ekonominei policijai ir nuobaudos gali dvigubėti.

Papildas – mirtinai pavojingas

Konsultuoja Vilniaus dietologijos centro dietologė Eglė Kliukaitė

Maisto papildas „Lida““ veikia kaip stiprus vaistas. Sibutramino dozė čia siekia 23 mg, t.y. kone dvigubai viršija leistiną paros dozę – 15mg. Europos Sąjungoje  jau senokai draudžiamas vartoti panašaus poveikio vaistas – „Reductil“. Šiuose preparatuose esanti veiklioji medžiaga – sibutraminas – mirtinai pavojingas. Atliktos studijos rodo, kad jis:

 • Didina insulto bei infarkto riziką.
 • Pasireiškia nepageidaujami šalutiniai reiškiniai: apetito stoka, burnos džiūvimas, nemiga, galvos skausmai, svaigimas, dažnas širdies plakimas, neritmiška širdies veikla, nerimas, prakaitavimas, gali sutrikti skonis, inkstų ir kepenų funkcija.
 • Per ilgai jį vartojant gresia mirtis.

„Mezitangas“, „Lida“ ar „Reductil“ iš esmės skiriasi tik pavadinimais, nes juos visuose yra organizmui kenksminga medžiaga sibutraminas. Saugokite savo sveikatą ir nepirkite mirties už 55 litus.

 • 2014-10-28 | Vaida

  Mielos moterys, merginos nera pasaulyje tokiu pliuliu kurios daro stebuklus! Jei taip butu tai visos butume lieknos bet realybe kitokia, deja. Pati esu apvaliu formu mergina, nesu liekna, bet niekada negerciau jokiu neva tai liekninamuju stebuklus daranciu papildu! Mielosios tai didziule apgaule ir pelningas verslas. Tiesiog negaliu ziureti i pilnus internetinius puslapius nuklotus ivairiomis nuotraukomis kaip merginos tapo lieknos ir vos per pusmeti siulanciais ismeginti neapsakomu rezultu duodancias priemones… Paziurekim tiesai i akis, tai apgaule, fotosopu sukurtos nuotraukos ir psichologiskai veikiantys niekiniai plepalai!!! Nekenkite savo sveikatai ir netapkite pasipelnyti norinciu zmoniu aukomiJus esat apvaliu kuno formu tai pamilkite save tokia kokia. wsate,jus esate nuostabi ir nepakartojama butybe ur su papildomais kilogramais brangiosios! ;-) O jei taip trugdo gyvent ir pamilt save tas virssvoris tai siekite to nekenksmingais budais. Nemegstate sportuoti? Tai eikite pasivaiksioti, kai tvarkote namus pasileiskite muzika ir pasokite ( bus naudinga kunui ir pakels nuotaika). ;-) Megstate daug ir skaniai pavalgyti? Tai taip pat galima pareguliuoti… Valgykite daug vaisiu ir darzoviu, gerkite daug vandens (jis labai naudingas), atsisakykite

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2014-01-17 | Lukas

  Sveiki, ieškau žmogaus, ketinančio nusižudyti. Jei turi mašiną bei garažą (arba turi kitų, panašių idėjų), esi iš Kauno, bei norėtum linksmai bei ne vienas praleisti savo paskutines valandas, parašyk :)
  (86) 39 05875

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2013-02-28 | Nesvarbu

  Numarini žmogų ir gauni nuo 50lt iki 500lt bauda, labai logiška. Su tokiom baudom tai tokiu verslininku kaip skruzdėlių bus.

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2012-07-11 | Ruta

  Geriau as Lyda buvo tik pakiles spaudimas o naudos jiokios apetitas vistiek buvo.Daba geriu Mezitanga tai est jau nenoriu ir gerai jauciuos,rami toke ,valgis nerupi yra mieguistumas.Daugiau nieko

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2012-01-26 | as

  Siaip ir kiti legalus preparatai taip pat turi daug minusu,kaip ir lida ar kitokie papildai paplite internete,paprasciausiai valstybe nuo to praranda daug mokesciu ir visur raso apie lida. paskaicius salutinius poveikius kitu legaliu vaistu taip pat rasoma kad ilga laika vartojant gali pasireiksti mirtini atvejai, taip kad…

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2011-09-28 | alma

  Laba diena.Manau,kad būtų neblogai“Pinigu kartoje“ per televizija,kaip nors paviešinti sukčius,kurie prisigalvoja vis naujų būdų,kaip „legaliai“ išvilioti iš žmonių pinigus.Ką jie tokio turi,Kad priverčia,net aukštuosius mokslus baigusius
  žmones,nerti į jų sukurtą „verslą“.čia turiu omeny „Amway“,“lyoness“.

  Vardo,prašau neskelbti.

  Atsakyti  |   Į viršų

Parašykite savo nuomonę

Prašome į šį lauką nieko nerašyti