http://www.medverus.lt http://www.medverus.lt http://www.superkuauto.eu http://www.superkuauto.eu

Mano miestas: Romainiai II

Praėjusį kartą rašėme apie pastatų kokybę kiek toliau nuo Kauno centro nutolusiuose Romainiuose. Ieškojome žaliųjų erdvių, kuriose galima maloniai praleisti laiką, ir apžiūrinėjome mikrorajono gatves. Šį kartą aptarsime, kiek kainuotų būstą čia įsigyti ir išlaikyti bei visą patogią ir ne itin patogią infrastruktūrą.

Būsto kainos

Jei susigundysite butu su daline apdaila naujos statybos daugiabutyje Romainiuose, turėtumėte būti pasiruošę sumokėti apie 3000 Lt/m2. „Naujai statomuose kvartaluose namo arba kotedžo su daline apdaila kaina svyruoja tarp 1700-2300 Lt/m2“, – tikina „DNB būstas“ nekilnojamojo turto ekspertas Darius Morkūnas.

Anot jo, įsigijus būstą šiame mikrorajone, artimiausiu metu būsto vertės kilimo tikėtis nereikėtų. „Didesnė tikimybė, kad kainos išliks stabilios arba pakris, nes Romainiuose pasiūlos šiuo metu yra daugiau, nei paklausos“, – aiškina D.Morkūnas.

Susigundyti vien palyginus neaukšta būsto kaina nekilnojamojo turto ekspertas nepataria. Anot jo, svarbu įvertinti būsto kokybę, o kainų pakilimo galėtumėte tikėtis nebent nusipirkę turtą tik pradėtame statyti kvartale. Mat dažniausiai statytojai pirmus kotedžus ar butus parduoda pigiau.

Retkarčiais pardavimui siūloma ir vienas kitas senos statybos individualus namas, tačiau, anot D.Morkūno, apytikslės tokių namų kainos nurodyti neįmanoma. Mat vieni jų gali būti parduodami brangiai, kiti kiek pigiau. Ieškantiems nuomos, Romainiuose pasiūlymų – vienetai, daugiausiai tai kotedžai.

Būsto šildymas

Šio mikrorajono gyventojai šildosi autonominiu būdu, daugiausiai tai dujos ir kietas kuras, o retas gali turėti įsirengęs ir geoterminį šildymą ar saulės kolektorius. Tad šildymo kainos čia priklausys ne tik nuo šildymo būdo, bet ir nuo to, kiek šiltai mėgstate gyventi, mat viską reguliuosite pats. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad kiek daugiau už šį malonumą gali tekti mokėti senos statybos neapšiltintuose namuose.

Vietos automobiliams

„Daugiausiai šiame mikrorajone kotedžų ir nuosavų namų, tad problemų dėl automobilio statymo nekyla“, – tikina nekilnojamojo turto ekspertas. Individualios statybos namai turi savo kiemus, dažniausiai 2-3 automobilius galima pastatyti ir prie kotedžo. Be to, kai kuriuose jų įrengti ir garažai.

Daugiabučio Romainiuose gyventojai vietą automobiliui gali įsigyti požeminiame parkinge, už tai tektų papildomai sumokėti apie 25 tūkstančius litų.

Mokyklos ir darželiai

Darželių šiame mikrorajone nerasite, tad mažylius teks prieš darbą gabenti į kažkurią kitą Kauno vietą. Ne ką geresnė situacija ir vaikams paaugus, mat Romainiuose veikia tik viena mokykla ir ta pati pradinė.

Parduotuvės ir pramogos

Vienas iš didžiųjų prekybos centrų Romainiuose jau išdygo. Nors parduotuvė dar neveikia, anot nekilnojamojo turto eksperto D.Morkūno, ji jau sulaukė prieštaringos reakcijos. Kol vieni mikrorajono gyventojai džiaugiasi, kad nebereikės prekių keliauti kitur, kiti piktinasi parduotuvės vieta, mat ši pastatyta visai netoli individualios statybos namų ir, gyventojų manymu, drums jų ramybę.

Ieškantiems pramogų teks keliauti į kitas laikinosios sostinės vietas, mat Romainiuose nieko panašaus nėra.

DNB Būstas yra projekto "Mano miestas" finansinis partneris. Projekte "Mano miestas" apžvelgiame kiekvieną Vilniaus ir Kauno rajoną, pateikiame nekilnojamojo turto, šildymo kainas, vertiname susisiekimo patogumą, rajono madingumą, gatvių ir kiemų kokybę, pramogų centrus bei žaliąsias erdves.
  • 2012-04-30 | Lina

    O pagrindinis trūkumas tas, kad visuomeninis transportas(autobusai ir mikriukai) važiuoja tik senuosiuose Romainiuose, o iš naujai apstatomų tai oi kiek pėdint. Nes automoblis, aišku, išeitis, bet būna, jie genda, būna ne visi šeimos nariai turi auto ir galimybės prisiderinti nėra. Jau keletą metų vis žvalgausi į tą pusę, bet jau taip nevilioja kada nors parpėdinti pėsčiomis nuo stotelės 2-3 km tais šunkeliais (net ir normalesni keliukai išmalti, gi tiek statybų vyksta.).

    Atsakyti  |   Į viršų

Parašykite savo nuomonę

Prašome į šį lauką nieko nerašyti