http://www.medverus.lt http://www.medverus.lt http://www.superkuauto.eu http://www.superkuauto.eu

Kodėl priminimas apie morkos graužimą neturi įžeisti

Besiruošiant vasarai, išsitraukus iš spintų trumpas kelnes ir marškinius trumpomis rankovėmis, mintys kaip mat persijungė į kurortinį režimą. Todėl visų dėmesį patraukė optimistinis straipsnis portale lrytas.lt, kur parašyta tai, kas daugeliui jau anksčiau buvo žinoma: darbų yra, tik dirbk ir netingėk. Darbas Palangoje randamas per 15 minučių, ir darbdaviai jūsų nori ne rytoj ir ne kitą savaitę, jie jūsų nori vakar.

Tai suprantama: visas turizmo verslas Lietuvoje registruoja negirdėtai gerą vasaros pradžią. Paklauskite oro uostų ir viešbučių, kokie keleivių srautai šiemet: jau balandžio mėnesį prasidėjo vasara, užpildymai fantastiški. Vilniaus Senamiestyje turistų minios tokios, kokių aš aną vasarą nemačiau, nors atrodė, kad, pavyzdžiui, Bernardinų gatvė, kuria špacyruoja minios nuo šv. Onos bažnyčios į Pilies gatvę, jau nebegali būti gausesnės. Gali. O gegužis dar tik prasidėjo.

Darbai daugiausiai paprasti (barmenai, padavėjai, virėjai, plovėjai), uždarbiai – žmoniški. Jei leisite (o net jei ir neleisite), prasuksiu visą straipsnio iššauktą išlaikytinių demagogiją, kad uždarbiai yra vergiški ir neužtikrina oraus pragyvenimo, nes su jumis nėra čia ką ginčytis. Uždarbiai tokie, kokius diktuoja rinka ir klientų lūkesčiai, t.y., adekvatūs. Nepatinka – nedirbkite, tik neaiškinkit, kad nėra darbo. Darbo yra per akis.

Minėtame straipsnyje sušvito Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas, kurio personaliniu fanu aš tapau akimirksniu. Gerai pakabintu liežuviu (sakau be ironijos – šitame darbe geras liežuvis reikalingas) Sičiūnas išdėstė tai, ką paprastai žmonės kalba tarpusavyje, bet spaudoje jie pradeda reikšti mintis aptakiomis politiškai korektiškomis frazėmis. Trumpai pakalbėjęs su reportere (o ji, vardu Eglė Petkutė, parodė gerus įgūdžius, parinkdama geras citatas), Sičiūnas išdėstė kelias tiesas, kurias reikėtų garsiai kartoti tuo metu, kai žmonėms ant galvos bus tašomas proverbinis kuolas.

„Jei esi asilas, darbo išvis nerasi. Jeigu nors kiek gaudaisi ir nori dirbti, o ne iš darbo biržos pašalpų gyventi, tikrai surasi,“ prieinamai ir aiškiai išguldė Sičiūnas, ir ačiū jam už tai, nes seniai niekas taip aiškiai nekalbėjo.

Žodis „asilas“ gali žeisti (o daugelį ir įžeidė), bet priklausomybė yra paprasta „IF asilas THEN darbo nerasi“, kaip užrašytų senovine kalba programuojantis, idant tuščioje makaulėje įsižiebtų priežastinis ryšys.

Dar vienas Sičiūno posakis, taiklus ir aiškus, išsprogdino dar neišsprogusius saugiklius galvose tų, kas nėra pasirinkęs, kurį neapykantos režimą verslininkams nusistatyti savo galvoje: stiprų, ypač stiprų ar tokios neapykantos, kurią anglų profsąjungietis geležinkelininkas pajunta, išgirdęs Margaret Thatcher vardą. Pasirinktas posakis akivaizdžiai buvo už skalės ribų: „Jeigu taip ir toliau, tikrai nebebus kam dirbti, vadinasi, teks kviestis uzbekus arba kinus, Kaliningrade jų pilna, tereikia jiems parūpinti darbo vizas ir parsivežti čia. Kol nebuvau radęs virėjo šiai vasarai, apie tai svarsčiau. Jie daug nereikalauja, miegoti gali ant grindų, o maistui – pagraužti morką.“

Miegas ant grindų ir morkos graužimas nėra, pripažinkim, mūsų visų godojamas gyvenimo stilius. Tačiau čia irgi yra paprastas ir aiškus pasirinkimas. Nenorite dirbti už tiek, kiek siūlo (o man asmeniškai 5% nuo apyvartos neatrodo kaip blogas uždarbis, ačiū labai*) – atsiras kiti, kurie dirbs už tiek ir dar už mažiau. Nepatinka? Važiuosite į Norvegiją? Tai važiuokite, prašom, laisvi, niekas nelaiko ir netrukdo, važiuokit tik greičiau, kad čia jūsų inkštimo nesigirdėtų, važiuokit ir paskui rašykit internetuose iš Norvegijos ir Airijos kokie jūs ten orūs ir kaip jūs ten daug uždirbate, o aš džiaugsiuos dėl jūsų pasiekimų, nes atvažiuosite atostogoms ir leisite pinigus Lietuvoje, ir mokėsite algas tiems kinams ir uzbekams, kuriems Lietuva taps antrąja tėvyne: jie dirbs tuos darbus, kurių jūs nenorite.

Aš ne rasistas, ir jeigu Lietuvoje pasidarys taip, kaip dabar yra Anglijoje, kur restorane ar kavinėje retai besutiksi šalies kalba kalbantį, kaip gimtąja, aš neverksiu visiškai: jei su tais aptarnaujančiais uzbekais ir kinais aš susišnekėsiu ir jie man atneš tai, ko man reikia ir ką aš užsakiau, aš būsiu patenkintas ir džiaugsiuos, o jei nesupras ir neatneš, tai aš puikiai prisiminsiu, kad ir mėlynakiai Kryžių ir Dainų Šalies palikuonys, nuo lopšio kalbantys lietuviškai, toli gražu ne visada viską supranta, ne visada skaniai pagamina ir ne visada maloniai aptarnauja.

Be to, nelabai suprantu, iš kur tokia panieka miegui ant grindų ir graužiamai morkai? Mano kartos žmonės puikiai prisimena tarybinius laikus, kuriuos dauguma jūsų, kurie pliekiate šiandienos darbdavius, idealizuojate kaip kažką jau ten: o ten būtent ir buvo gyvenimas trijų kambarių bute su tėvais (visa jauna šeima ir uošviai), ir „žuvies dienos“ ketvirtadieniais su šlykščia žuvim, kurios niekas nenorėjo, ir baisūs, glitūs, beformiai makaronai. Sakot, buvo visai gerai, tai kuo dabar blogai miegas ant grindų ir morka į dantis? Ypač jei didelė ir sultinga.

Todėl dar sykį pakartosiu: situacija yra puiki. Ateina vasara, kupina galimybių ir pinigų tiems, kas norės į juos ištiesti rankas. O kam netinka, galit gyvent su savo kliedesiais apie orumą. Ir graužkit morką.

————————————————————————————

Andrius Užkalnis rašo tinklaraštyje „Protokolai“ ir kulinarinių apžvalgų portale „Laukinės žąsys

123 ... 4
 • 2012-05-11 | Audrius Šulcas

  Galiu patarti Palangos verslininkams. Reikia nustoti samdyti sezoninius darbininkus, o priimti pastovius. Išlaikyti juos visą žiemą, taip pat žiemą patogu siųsti darbuotojus į kvalifikacijos kėlimo kursus įmonės sąskaita.

  Atsakyti  |   Į viršų
  • 2012-05-11 | inga

   Optimistas :D bent skaičiavai, kiek vieno darbuotojo išlaikymas kainuoja?

   Atsakyti  |   Į viršų
   • 2012-05-12 | Audrius Šulcas

    Man nerūpi, kad be gailesčio eksploatuodami sezoninius darbininkus Palangos verslininkai spėriai didina savo nejudamo turto portfolio. Aš, kaip klientas, reikalauju, kad darbuotojai būtų tinkamai paruošti.

    Atsakyti  |   Į viršų
    • 2012-05-16 | inga

     Tamsta pavydi, kad pačiam neišeina pakankamai užsidirbti. Ir pamiršta, kad verslininkai irgi investuoja. Pajūryje tikrai neplaukia pinigų upės ir tie patys sezoniniai darbuotojai po vasaros grįžta kas į savo miestus, kas į darbus, kas į mokyklas ir universitetus. Visi supranta, kad yra vasara ir reikia per ją užsidirbti. Pagal tamstą, reiktų žiemą laikyti kelias dešimtis darbuotojų, kas nei racionalu, nei reikalinga. O ką jie veiks? Nosis krapštys? Be to kaip tu sulaikysi studentą ar moksleivį, kuris turi nuo rugsėjo mokytis kokiam Vilniuj. Kaip sakiau, žmonių neprisišaukia tie, kurie sudaro nežmoniškas sąlygas. Tada ir keičiasi darbuotojai, neranda jų. O normaliose darbo vietose yra nuolatiniai sezoniniai darbuotojai, kurie dirba jau ne pirmus metus. Bet čia pakliūti tik per pažįstamus, iš gatvės be šansų.

       |   Į viršų
 • 2012-05-11 | Simas

  Taip,teisus autorius,dauguma lietuvos tapo(prisidaugino) tinginiais.O,kad juos išlaikyti,valdžia spaudžia dirbančiuosius.
  P.s.nepatinka Užkalnio 5 laidos pradžia:medvaržtis lyg ir gero sriegio,bet įsisuka sukdamasis į priešingą pusę.Tikslumas=pagarba.

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2012-05-10 | dar panesiu

  A. Uzkalni, rasyk visus inicialus, nes neaisku kokiais “autoritetais” remiesi. Jei tai koks nors verslininkas, tai reikia buti labiai atsargiam. Nes retas verslininkas, musu asaru pakalnej, yra socialiai jautrus. Nemanau, kad isvykusieji i uzsieni zmones yra begantys nuo darbo, o likusieji paskutiniai tinginiai. Man visada nejauku, kai samdinys niekina kitus samdinius. Kadangi as gerai susipazines su viena ir kita socialine grupe, tai turiu visai kitokia nuomone apie samdoma darba ir jo santyki su darbdaviu. Vasara yra dekigas metas sezoniniam darbui ir jaunimas galetu siek tiek uzsidirbti. Bet yra vienas bet. Jie tai daro ne pas mus. Nes jaunimas irgi turi zmogiska oruma ir nenori dirbti uz vergiska atlyginima ir dar, dazniausiai, neoficialiai, kas nesuteikia garantiju, kad uzmokesti aplamai gaus. As jau nekalbu apie tuos, kurie turi seimas. Taigi, jei musu verslininkas mano, kad jo verslas gali buti konkurencingas, tik paremtas pigiu darbu, o ne geresne verslo vadyba, gal nereiktu koneveikti samdiniu, o problemu paieska pradeti nuo saves. Gal geriau versla tokiam daryti savo paties rankomis, o ne samdomo darbo pagalba.

  Atsakyti  |   Į viršų
  • 2012-05-11 | Susimąstyk Andriau

   Žmogus labai tiksliai parodė kryptį, kuria gali eiti visi tie, kurie tikisi susikrauti kapitalą iš pigių samdinių.
   Jei moki tik minimumą, tai gal nori pats pasik…ti už tiek ir tada nereikės ieškoti kvailelių samdinių.

   Atsakyti  |   Į viršų
 • 2012-05-09 | Regis

  Pinigų kartoje nieko naujo, siūlo graužti morką.

  Gerbiami redaktoriai, jūs akli, atviru tekstu A.Užkalnis išsitraukia morką ir kiša visiems. Ir jums taip pat. Aš tai ką, galiu A.Užkalniui pasiūlyti pagraužti agurką. Tokį gerokai ilgesnį už morką. Dar ir manau, kad ilgesnį ir taisyklingesnį. Ir dedasi geriau. Tvirčiau ir užtikrinčiau.

  p.s. kas per tekstai… Ką jis čia pas jūs daro, su tos pačios įvairiausios neapykantos demonstravimu.

  Atsakyti  |   Į viršų
  • 2012-05-09 | Andrius Užkalnis

   Gerbiamas Regi, kaip malonu jus matyti. Džiugu, kad neapleidžiate dėmesiu mano parašymu.

   Kaip gaila, kad ne jūs ir ne jūsų draugas Artūras Račas nustatinėja, kur ką spausdinti ir kam laidas vesti. Pasaulis būtų žymiai geresnis, jei tik paklausytų jūsų patarimų.

   Muškite toliau Kudirkos varpą, skelbkite pavojų.

   Atsakyti  |   Į viršų
   • 2012-05-10 | Regis

    Gerbiamas Andriau,

    kaip žmogui daug perkančiam ir vartojančiam turbūt teko susidurti su tokių reiškiniu – garsus išreklamuotas prekės ženklas o paimi daiktą o ten .. tarkim nudžiuvus ir papuvus morka. Na gi egzistuoja tokis reiškinys kai žmonės neadekvačiai limpa prie garsių prekės ženklų nes nesugeba ar nenori pripažinti – nėra tuose daiktuose didelės vertės. Aš ką, ne varpą mušu, esu eilinis vartotojas (skaitytojas ir retkarčiais komentuotojas tikrai ne rašytojas), na pasižiūriu – tekstas 5 gal 10 minučių chalturkė, o kad tas informacinis kebabas geriau lystų ir nors kaip vartotųsi reikia gliukomatų, t.y. reikia išaukti pas skaitytoją stiprius jausmus. Kaip tą padaryti? Štai skaitykit aukščiau ir suprasit. Kreivos analogijos, neadekvačiai aštrūs pasisakymai, prievartos neapykantos demonstravimas ir t.t. Štai tau, skaitytojau, informacinis kebabas iš populiaraus prekinio ženklo. Mokėk, ėsk ir džiaukis. Ir nepamiršk spaudinėti ir komentuoti. Tavo sugaištas laikas ir yra viskas ko iš tavęs reikia.

    p.s. kažkaip gaila už Pinigų kartą. Žmonės stengiasi, ieško, matyt patys mato, kad š.. ir ne į temą ir šiaip abejotinos vertės kūryba, bet tai gi koks „brand’as“. Pats A.Užkalnis.

    p.p.s. o jūs gerbiamas Andriau kurkit, kurkit. Atrodo dar esame laisvo žodžio šalis, jeigu tik sugalvos kas nors jus uždrausti bus blogai. Tik va yra skirtingos vietos skirtingo lygio kūryboms. Analogijų su angliška spauda turbūt neieškosim. Pats gerai viską suprantat.

    Atsakyti  |   Į viršų
    • 2012-05-16 | Audrius Šulcas

     Užkalnio sklaidymasis eina tiesiai į dangų.

       |   Į viršų
    • 2012-05-11 | Andrius Užkalnis

     Gerbiamas Regi, apgailestauju, nieko nesuprantu, ką norite pasakyti. Kažkokiu būdu jus kažkas įtikino, kad jūs išmanote kažką apie žiniasklaidą ir apie profesionaliai parašytas skiltis ir straipsnius. Iš tikrųjų jūs nieko nesuprantate, bet yra atsvara: nuo jūsų niekas nepriklauso, ir kai parašau aš, paskaito dešimtys tūkstančių ir susiformuoja nuomonė, o jūsų sklaidymasis į dangų neina.

       |   Į viršų
 • 2012-05-08 | Susimąstyk Andriau

  Andriau Užkalni, iki šiol nesuprasdavau, už ką tautiečiai nemėgsta tamstos. Iš TV laidos tarsi susidariau įspūdį, kad esi normalus vaikinukas, mokantis papliurpti, pasimaivyti ir tiek. Kitų tavo tekstų neskaičiau.
  Na, bet iš šio straipsnelio ir iš arogantiškų tavo atsakymų į komentarus po juo susidariau tikrai ne kokį vaizdelį…
  Kodėl nebandai įsijausti į abiejų pusių padėtį, kaip priklauso tikram žurnalistui? Kodėl tau atrodo, kad po lryto.lt straipsniu pasirodę šimtai komentarų liaudies balso tėra tik išlaikytinių demagogija, neverta dėmesio? Negi niekada nesusimąstai, kad šimtai tūkstančių lietuvių kasdien vergauja iki išsekimo ir vis tiek vos suduria galą su galu? Ir ne todėl, kad jie yra nedarbštūs, bet todėl, kad daugelio darbdavių sąmonėje yra užsiciklinusi fix idea- mokėk minimumą, o išgręšk „iki paskutinio prakaito lašo“ ir tuo pačiu sėkmingai kraukis milijonus.
  Žmonės praranda sveikatą, kai jiems dar toli iki pensijos, o tu jiems sakai: džiaukitės, kad gaunate nors tiek, o jei nepatinka, tai užleiskite vietą kitiems durneliams, o patys emigruokite,…
  Gal tada prisimink, kad jau egzistuoja tokia tautiečių kategorija, apie kurią vengiama kalbėti plačiau. Tai žmonės, kurie iš nevilties specialiai vykdo nusikaltimus tam, kad patektų į kalėjimą ir galėtų tik egzistuoti, lygiai taip pat, kaip egzistavo ir iki tol, bet jau išvengdami vergiško darbo ir nesirūpindami, kur gauti maisto, bei kaip susimokėti mokesčius už būstą. Tapti visiškais mokesčių mokėtojų išlaikytiniais juos priverčia godūs darbdaviai, kurie, mokėdami minimumą, vaidina didvyrius, atseit sukuriančius darbo vietas.
  Reikėtų jau pagaliau susivokti, kad dauguma bedarbių Lietuvoje yra ne dėl to, kad jie yra niekam tikę, o dėl to, kad jie nesutinka su absurdiškomis darbo sąlygomis.
  P.S. aš pats nesu skurstantis, bet tai netrukdo man suprasti vargdienius. Neturėdamas darbo, aš jau geriau pats užsiauginčiau morkas savo darže ir džiaugčiausi laisvo žmogaus gyvenimu, nei prašyčiausi pas tokį darbdavį, kuris laiko mane šiukšle.

  Atsakyti  |   Į viršų
  • 2012-05-09 | Andrius Užkalnis

   Jei jie, tie varguoliai, iš tikrųjų tokie protingi ir tikę, ir išmanantys, kaip turi būti geriau, tegu patys sukuria geresnes darbo sąlygas, darbo vietas ir verslus, kuriuose būtų žmonės samdomi ne pagal jūsų apverkiamų verslininkų sumanymą, o pagal tai, kas varguoliams atrodo teisinga. Su jų dideliu protu ir gabumais tai neturėtų būti sunku.

   Jūsų reiškiama zoologinė neapykanta darbo vieto kūrėjams, paremta bobučių pasakomis apie godų šeimininką, dvarponį, kuris laiko užspaudęs ir jums neduoda, puikiai paaiškina, kodėl runkeliams lemta likti runkeliais ir susiraukšlėjus keikti aplinką. Visi šeimininkai blogi, bet be šeimininko baudžiauninkas negali.

   Atsakyti  |   Į viršų
   • 2012-05-11 | Susimąstyk Andriau

    Andriau, aš pasakiau lygiai tiek, kiek norėjau pasakyti. Ir tavo eilinis arogantiškas atsakymas nepakeitė visiškai nieko. Vis dar siūlau sugrįžti prie mano pirmo komentaro ir gerai susimąstyti. Gal tu ir įsivaizduoji, kad gali sau leisti būti arogantišku pasipūtėliu, bet, abu mes puikiai žinome, kad esi tik eilinis pajacas, kurio galiojimo laikas baigsis visai ne už ilgo. Tad, mano pasiūlymas susimąstyti, yra ne kas kita, o tik pirmasis gelbėjimosi ratas, kurį siūlyčiau griebti be didesnių susimąstymų, nes antrojo rato gali jau ir nebūti, kagangi dėl savo arogancijos, tu jo nesiteiksi pastebėti. Kai imsi burbuliuoti, tai tavo burbulai jau bus niekam neįdomūs, nes pajacas jau mirė, tegyvuoja naujas pajacas. O tavo arogancija jau tebus tik beprasmis prisiminimas apie tai, ką tik tu vienas tenorėjai sureikšminti.

    Atsakyti  |   Į viršų
    • 2012-05-16 | Audrius Šulcas

     Vis tikiuosi, kad Andrius paskaitys: http://www.economist.com/blogs/freeexchange/2012/05/poverty

       |   Į viršų
    • 2012-05-11 | Andrius Užkalnis

     Iš visų mokytojų ir prognozuotojų juokingiausi yra tie, „Susimastyk Andriau“, kurie jau keleri metai aiškina, kaip mano laikas tuoj baigsis ir tuoj bus niekam neįdomu. Jūs esate vienoje iš pirmųjų kolonų, kartu su siūlymais daugiau neberašyti ir su tais, kurie sako, kad nežiūri mano laidos ir neskaito knygų. Ar girdite jums grojančios garmoškos garsą? Žingsniuokite ta kryptimi, žygio žingsniu. Siūlau sugraužus morką pagraužti tą savo gelbėjimosi ratą, jame daug lastelienos. Padės viduriams pravalyti.

       |   Į viršų
   • 2012-05-09 | Regis

    O! mintis. Pusponis. Jūs demonstruojate, kad esate pusponis.

    Atsakyti  |   Į viršų
 • 2012-05-08 | Laurynas

  Didziausias barjeras bent man – jaunam isidarbinti buvo rusu kalbos nemokejimas. Visur klientu aptarnavimo sferoje reikalauja sios kalbos ar tu dirbi padaveju, ar telefono operatoriu ( matyt dar dalis per tiek metu gyvendaciu LT neismoko valstybines kalbos) visur turi lauzyti liezuvi ir bandyti susneketi rusiskai su kaimynais, kuriems ne lygis kita kalba sneketi arba tiesiog nesugeba.

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2012-05-08 | Ignas

  nepatingėjau, paskaičiau komentarus. Na tai moliūgizmas kaip reta, ir visi taatį iš eilės vapa. Juk aiškiai pasakyta:
  A ‘jei turi darbą, tau netaikoma’ – visi tvatija kaip pasiutę, kad normaliai dirbantis žmogus to nedarys. tai aišku nedarys, skaityk pirmą sakinį
  B ‘darbo yra, jei tau jis netinka, matyt nėr taip blogai’ – ir vėl iš paskos, kokios baisios sąlygos 12-14 valandų.. tinka tik studentui. ALIO! LABAS RYTAS AMERIKA! Ar kas sakė apie sąlygas? Sakė – darbo yra, jei sėdi sukirmijęs, važiuok dirbk. Taip, sąlygos blogos, nebent nedirbt geriau – jums rinktis. Beje, ta tema mano labai artimas žmogus dirba ‘orų darbą’ anglijoj sandėly… kokios sąlygos 12-14 val. per parą, vieno kambario, kur telpa tik lova skylė, ir pieniškos dešrelės arba sale’as, nes bet kada gali išspirt ir grįžus dar iš santaupų reikės pagyvent. Jei ten oriau – prašom.

  Andriau, šitą rašinį užskaitom. O komentarų ‘kokybė’ pati už save atspindi realybę.
  p.s. C ‘dlia osobina tupich’ – straipsnis žinoma hiperbolizuotas, mokėkit atsirinkti, bet apie ką aš čia….

  Atsakyti  |   Į viršų
  • 2012-05-08 | viz3

   O tai to moliūgizmo pažeistomis smegenimis neišeina suprasti, kad geriau daryti tą patį darbą už 2000 – 3000, nei už 800?
   Oi, atsiprašau, čia gi juk žmogus dirba savo samdyto propagandisto darbą… Moka turbūt mažiau nei pagrindiniam propagandistui, bet morkom užtenka ir gerai..?

   Atsakyti  |   Į viršų
   • 2012-05-08 | Ignas

    viz3 nelabai suprantu kur tu tai sugebėjai išskaityt šį momentą: „geriau daryti tą patį darbą už 2000 – 3000, nei už 800″ ???
    Taip pat turėsiu tave nuvilti, kad savo nuomonę man įdomiais klausimais esu linkęs reikšti laisva valia.

    Atsakyti  |   Į viršų
 • 2012-05-08 | Tomas

  Galiu pasiūlyti darbo. Darbo yra, pinigų – ne. Bet ne piniguose laimė. Svarbiausia, kad galiu suteikti galimybę padirbėti kad ir už dyką, tai nedrįskit inkšti, kad nėra darbo. Arba galiu mokėt 95% nuo apyvartos (apyvarta = 0).

  Atsakyti  |   Į viršų
 • 2012-05-08 | Tomas ir Valiukas

  Andriau, gal padaryk eksperimenta : padirbek sia vasara Palangoje. Mielai pas jus ateitume.

  Atsakyti  |   Į viršų
  • 2012-05-08 | Andrius Užkalnis

   Neturiu reikalo daryti tokio eksperimento, nes turiu geresnių ir gerai apmokamų užsiėmimų.

   Mano priminimas apie tai, kad darbų yra, galioja tiems, kas darbų ieško. Jei kažkas neturi darbo, o padavėju dirbti nenori, nes jiems per sunku, tai taip ir pasakykim, kad nedirba, nes nenori.

   Atsakyti  |   Į viršų
   • 2012-05-08 | Tomas ir Valiukas

    Mano mama labai nori. Bet 4 vaiku ir saves is 1000 litu per menesi neislaiko. Na skaiciavo ir taip, ir anaip, niekaip nesigauna., Na ir isidarbino mano mama padaveja, sutinusiom rankom, sutinusiom rankom grizdavo, nusikalusi, o dirbdavo nuo 8.00 iki 4.00 (arba nuo 17.00 iki ar 05.00). Bande ir taip sneketi ir anaip, taciau darbdaviui reikia, kad tu begtumei su padeklais ant ranku ir turetumei 10-12 (keturvieciu) staliuku aptarnauti. Ir visiems sypsotis ir su visoms prisigerusiom kiaulem maloniai bendrauti. Na gerai, kai sezonas, 1500 lt , o daugiau, nei patys jauni bachurai, nei jaunos merginos nesurenka net is arbatpinigiu.

    Tai kas kaltas? O darbdavys uztat grazu masiniuka nusipirko, nauja, nors papildomu apmokymu i personala, pvz.: del pardavimu, neinvestavo.

    Filosofija tokia: va tau: 800 lt i rankas, 4 dirbi, 4 laisva, sutartyje parasyta 12 (o kitiems 8) valandu, o dirbi 1.5-2 val daugiau, atostogu negalima, nes juk personalas suplanuotas, dirbk ark ir tylek.

    Tad, Andriau Uzkalni, patylek.

    Atsakyti  |   Į viršų
    • 2012-05-16 | Audrius Šulcas

     Komjaunimas studijų metais siųsdavo atidirbinėti valandas į valgyklą. Viena kart sudaužiau du padėklus briaunuotų stiklinių. Buvo baisu. Todėl gerbiu dirbantį žmogų.

       |   Į viršų
    • 2012-05-08 | Andrius Užkalnis

     Neregėto baisumo istorija. Siaubas, kaip nežmoniškai beviltiška. Turbūt reikės iš tokio baisumo emigruoti. Kai visi išvažiuos, liksiu aš vienas.

       |   Į viršų
123 ... 4

Parašykite savo nuomonę

Prašome į šį lauką nieko nerašyti