http://www.medverus.lt http://www.medverus.lt http://www.superkuauto.eu http://www.superkuauto.eu
Eksperto vertinimas: 21.67
Lankytojų vertinimas: 11.5

„Pirmasis pasaulinis karas“

Spausdinti
2012-05-26 Evelina Bondar

„Pirmasis pasaulinis karas“ – jau trečioji Jesus Hernandez knyga, išleista lietuviškai. Jausmingoje įžangoje autorius aprašo, kodėl iš visų įvykusių karų pasirinko būtent šį. Jo manymu, Pirmasis pasaulinis, nors nuo jo pradžios dar nepraėjo ir šimtas metų, yra nepelnytai pamirštas ir nuvertintas – užgožtas po jo vykusio Antrojo. Teisybės yra, tačiau emocijos, besiveržiančios iš J. Hernandezo knygos pratarmės man sukėlė šypseną, o rimtesniam kritikui, greičiausiai, įdavė į rankas „kozirį“, leidžiantį suabejoti knygos moksline verte.

Nežinau, ką apie savo knygą mano pats autorius, tačiau moksline studija ją vargu ar pavadinsi. Lengvas kalbėjimo stilius, patraukliai dėstomi faktai, tai neriant gilyn, tai vėl išnyrant į paviršių, bet neužsibūnant pernelyg ilgai istorijos gelmėse – J. Hernendezo knygą skaityti malonu, netgi smagu – ir tai dar vienas „koziris“ jo kritikų rankoje. Rimtos knygos negali būti smagios, tiesa?

„Pramoginį“ šios knygos formatą patvirtina ir kai kurie jos skyriai. Nors rašytojas gan detaliai aprašo karinius veiksmus, svarbiausius mūšius, pergalingas ar mažiau sėkmingas taktikas ir vadų sprendimus, jo knygoje atsirado vietos ir tokiems skyriams, kaip „Didysis karas kine“ arba „Lankytinos vietos“. Be to, ji gausiai iliustruota nuotraukomis, o ir šriftas parinktas ne iš mažųjų – tad šios knygos storis tikrai nėra proporcingas jos svarumui.

Tačiau visa tai nebūtinai yra blogai. Ši knyga yra kaip geras, kokybiškas popsas ir visai nebūtina jos nuvertinti (ne visi juk klausosi akademinės muzikos). „Pirmasis pasaulinis karas“ puikiai tiks tiems, kurie tik pradeda domėtis istorija arba niekada ja rimtai nesidomėjo. Rašytojas ne tik dėsto faktus, jis stengiasi įtraukti skaitytoją, jį sudominti istorijos mįslėmis. O mįslių šiame kare – nuo pat jo pradžios – tikrai netruko. Dėl šios priežasties knyga yra tinkama ir moksleiviams – ji stengiasi paaiškinti tai, ką dažnai praleidžia vadovėliai. Man, pamenu, iš mokyklinio istorijos kurso taip ir liko neaišku, kaip iš vieno žmogaus nužudymo galėjo išsirutuliuoti toks milžiniškas karas. Jesus Hernandez paaiškina visą įvykių grandinę. Arba bent jau stengėsi ją paaiškinti.

Lankytojų vertinimas

VN:F [1.9.10_1130]
Originalumas
Rašymo stilius
Skaitymas antrą kartą
Aktualumas
Patrauklumas plačiajai auditorijai
Smagumo faktorius
Reitingas: 20. Vertino: 3.

Eksperto vertinimas

Originalumas
Rašymo stilius
Skaitymas antrą kartą
Aktualumas
Patrauklumas plačiajai auditorijai
Smagumo faktorius
Reitingas: 21.67. Vertino: 1.
  • 2012-05-26 | Raivo

    VA:F [1.9.10_1130]
    Reitingas: 0. Vertino: 0.

    Istorinis popsas. Tai jau tikrai. Ir prastas vertimas

    Reply  |   Į viršų

Parašykite savo nuomonę

Prašome į šį lauką nieko nerašyti